Strona główna » Usuwanie zmarszczek

Zabieg wypełniania zmarszczek jest małoinwazyjną alternatywą dla zabiegów chirurgii plastycznej, stosowaną w celu wypełnienia zmarszczek, zwiększenia utraconej objętości skóry i modelowania konturów twarzy. Zabieg wypełniania zmarszczek stosowany jest w obrębie twarzy, szyi i dłoni. Po aplikacji wypełniaczy skóra jest wyraźnie gładsza i bardziej sprężysta, pacjent odzyskuje świeży, młodzieńczy wygląd. Wypełnianie zmarszczek to jedna z najbardziej popularnych procedur medycyny estetycznej, ponieważ gwarantuje natychmiastowy efekt, jest obarczona niewielkim ryzykiem i nie wymaga długiej rekonwalescencji.

Wypełniacze są substancjami wstrzykiwanymi śródskórnie lub podskórnie i mają na celu odbudowę utraconej objętości tkanki podskórnej lub wygładzenie zmarszczek.

Są wykorzystywane do leczenia objawów starzenia, a nie w celu zapobiegania ich występowaniu. Wszystko dzięki temu, że naśladujemy naturę, aplikując naszemu organizmowi składniki, których ubywa z wiekiem.

Wypełniacze niwelują efekty starzenia, które są spowodowane fizjologiczną utratą tkanki tłuszczowej i łącznej, ale również przebudową struktur kostnych i chrzęstnych. Preparaty te nadają się więc również do modelowania twarzy – poprawią jej owal, dodadzą objętości ustom i policzkom.

Wiele z nich ma nie tylko działanie wypełniające, ale i stymulujące. Skóra pod wpływem ich działania błyskawicznie się regeneruje, a efekty wyglądają bardzo naturalnie.

Typy wypełniaczy zmarszczek:

– stałe – niewchłanialne,
– czasowe – wchłanialne,
– półstałe – dłużej wchłanialne.

Co powiedzieć lekarzowi podczas konsultacji:

Twój lekarz w trakcie konsultacji przekaże Ci wszelkie informacje dotyczące leczenia. Na kilka tygodni przed zabiegiem warto jest powstrzymać się od przyjmowania aspiryny, ibuprofenu, witaminy E, dziurawca i innych leków, które mogą być przyczyną powstawania siniaków.

Pamiętaj, aby poinformować swojego lekarza o wszelkich przyjmowanych lekach. W przypadku występowania opryszczki chirurg może zalecić stosowanie leków przeciwwirusowych jako środka ostrożności.

Jeśli masz opryszczkę w dniu zaplanowanego zabiegu, musisz go odroczyć.

Twój lekarz może poprosić Cię o powstrzymanie się przed paleniem przed i po zabiegu.

Jeśli zabieg jest przeprowadzany w obrębie twarzy, pacjent powinien u swojego stomatologa wykluczyć stany zapalne zębów i dziąseł.

Bez względu na rodzaj wykonywanej procedury, przed i po leczeniu istotne jest właściwe nawodnienie organizmu, które zagwarantuje bezpieczny powrotu do zdrowia.