Strona główna » Estetyka uzębienia.

Estetyka uzębienia

Piękny uśmiech jest marzeniem wielu osób. Kiedyś o wyglądzie uzębienia decydowały czynniki naturalne. Osoby, których natura nie obdarzyła pięknymi zębami, mogły tylko zazdrościć tym, którzy śmiejąc się od ucha do ucha, eksponowali uzębienie. Teraz z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, choć nie każdy może z niej skorzystać.

Najprostsza definicja mówi, że stomatologia estetyczna jest grupą specjalnych zabiegów mających na celu poprawę wyglądu zębów. Dzięki nowoczesnym technologiom w urządzeniach, specjalnym materiałom i coraz większemu doświadczeniu lekarzy specjalizujących się w stomatologii estetycznej pacjenci mają możliwość wykonania zabiegów, które mogą znacząco poprawić wygląd zębów. Zmiany mogą dotyczyć zarówno redukcji koloru zębów, likwidowania przebarwień, jak również ich kształtu. Dentyści zajmujący się stomatologią estetyczną wykonują takie zabiegi, jak:

  • piaskowanie zębów
  • wybielanie zębów
  • skaling zębów
  • licówki

Czy warto skorzystać z tych zabiegów:

Estetyka stomatologiczna to nowoczesny, bezpieczny, a przede wszystkim bardzo skuteczny sposób na poprawę wyglądu swojego uśmiechu. Warto z niej korzystać, ponieważ oferowane zabiegi zazwyczaj są nieinwazyjne, bezbolesne i szybkie. Trwają stosunkowo krótko i nie wymagają długiej rekonwalescencji, natomiast ich efekty są naprawdę imponujące. Zabiegi, jakie oferuje stomatologia estetyczna, to nie tylko kwestie wizerunkowe. Usuwanie kamienia nazębnego ma niebagatelne znacznie dla zdrowia jamy ustnej. Gromadzenie się kamienia może bowiem prowadzić do chorób dziąseł i zębów, które z kolei przekładają się na kondycję całego organizmu. Dentystyka estetyczna jest więc doskonałym uzupełnieniem profilaktyki i leczenia zębów.

 

STOMATOLOGIA KAMIENICA 25 – dentysta Szczecin

ul.Wielkopolska 25/10

70-451 Szczecin

91 820 50 00

https://www.stomatologia25.pl/

Nie da się ukryć, że Polacy zwracają coraz większą uwagę na estetykę swojego uzębienia. Stomatologia estetyczna jest rozwiązaniem dla wszystkich, którzy uważają, że ich zęby w jakiś sposób odstają od ideału. Bogata oferta licówek jest w stanie uzupełnić różnego rodzaju niedociągnięcia w kształcie zębów. Piaskowanie sprawia, że nie tylko są one wizualnie piękniejsze, ale także zdrowsze. Estetyczna stomatologia to doskonałe uzupełnienie profilaktyki zdrowego uzębienia. Przeciwwskazania do zabiegów są stosunkowo rzadkie, a one same nie przysparzają pacjentom większego problemu i nie ingerują w ich codzienność.