Strona główna » Kolagen a uroda. Działanie i efekty.

Kolagen a uroda. Działanie i efekty.

1 .Czy suplementacja kolagenu faktycznie poprawia kondycję naszej skóry i hamuje proces powstawania zmarszczek?

Kolagen odgrywa istotną funkcję budulcową w naszym organizmie. Jest białkiem będącym jednym z głównych składników tkanki łącznej, budującym skórę, kości, zęby, chrząstki czy ścięgna. Nie ulega wątpliwości, że stosowanie suplementów z kolagenem pobudza procesy naprawy i odnowy komórek. Peptydy kolagenowe (glicyna, prolina, hydroksyprolina, hydroksylizyna) stymulują aktywność komórek chrzęstnych i wzmagają syntezę kolagenu typu II. Dochodzi do zwiększenia gęstości tkanek oraz poprawy procesów wchłaniania substancji mineralnych. Spożywanie kolagenu przyczynia się do zwiększenia elastyczności i napięcia skóry, spłyca zmarszczki, zmniejsza łamliwość paznokci, włosów oraz wzmacnia tkankę kostną i chrzęstną.

2. W jakiej postaci przyjmowany przez nas kolagen jest najlepszy?

Najlepiej przyjmować kolagen w postaci prostej tj. aminokwasów, ponieważ taka forma jest najlepiej przyswajalna przez organizm. Dobrym rozwiązaniem będzie suplementacja preparatu Jalupro drink, który bogaty jest w aminokwasy budujące kolagen tj. glicynę, l-prolinę i l-lizynę. Warto sięgnąć także po suplement Pro-Collagenium, który zawiera hydrolizat kolagenu oraz witaminę C, indukującą jego syntezę.

3. Czy można go przyjmować bez porozumienia z lekarzem?

Każda terapia powinna być skonsultowana ze specjalistą. Do suplementacji kolagenu należy podchodzić z umiarem, ponieważ organizm nie może funkcjonować tylko poprzez przyjmowanie białka i aminokwasów.

4. Czy są inne sposoby na wsparcie produkcji kolagenu w organizmie, inne niż suplementacja kolagenu?

Tak, można wspomóc organizm poprzez przyjmowanie witaminy C, która uczestniczy w procesie powstawania kolagenu. Skuteczne jest także stosowanie preparatów z retinolem (pochodna witaminy A), który powadzi do zwiększenia gęstości i wzmocnienia skóry. Produkcję kolagenu w organizmie można także wspomóc zabiegami estetycznymi, które zwiększają napięcie i elastyczność. Zalicza się do nich m.in. lasery frakcyjne, radiofrekfencję mikroigłową, ultradźwięki, mezoterapię mikroigłową i igłową czy też peelingi chemiczne.